O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 1

Andrzejki

20171130 093753W czwartek (30.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Czytaj więcej: Andrzejki

Pluszowy miś

20171124 101115W piątek 24 listopada przedszkolaki z naszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. Każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z dziećmi z grupy VI. Poznały historię misiowego święta, wspólnie uczyły się a następnie recytowały wiersz o Misiu,  tańczyły przy piosenkach. 

Czytaj więcej: Pluszowy miś

Strach na wróble

20171117 100832W tym roku szkolnym w przedszkolu odbędzie się cykl spotkań „W Krainie Pani Muzyki” . Celem koncertów jest zapoznanie najmłodszych ze światem muzyki; nazwami instrumentów, ich brzmieniem i wyglądem oraz uwrażliwianie dzieci na piękno muzyki. Koncert pt. „Strach na wróble i tchórzliwy lew” odbył się 17.11.2017 r. Była to niesamowita historia Dorotki w czarodziejskiej krainie Oz opowiedziana przez saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, puzon i melodykę.

Czytaj więcej: Strach na wróble

Konkurs o bezpieczeństwie

20171116 09224916 listopada dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat bezpieczeństwa. Quiz obejmował zakres wiedzy  zdobytej podczas zajęć w przedszkolu i miał charakter rywalizacji zespołowej. Dzieci rozwiązywały ciekawe zadania, a ich poprawność sprawdzała komisja. Na koniec wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomami, słodyczami i gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Konkurs o bezpieczeństwie

Hoku pokus, czary mary ...

20171109 090805Odwiedziny prawdziwego iluzjonisty ze swoim magicznym programem, to wielka atrakcja. Dzieci miały możliwość przeniesienia się w świat iluzji i humoru oraz aktywnego przeżycia czegoś niezwykłego. Ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie i wykonywali razem z nim zręcznościowe sztuczki. Wszystkie zaprezentowane przez artystę sztuczki były bardzo spontanicznie odbierane przez widownię i wywoływały uśmiech oraz zdumienie na twarzach naszych przedszkolaków. Atmosfera podczas spotkania była bardzo radosna i nieco magiczna.

Czytaj więcej: Hoku pokus, czary mary...

Urodziny Huberta

20171108 091044Kolejne urodziny w przedszkolu obchodził nasz kolega Hubert, który skończył 3 latka. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Dzieci zrobiły piękne koło,  wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli  życzenia urodzinowe.

 

Czytaj więcej: Urodziny Huberta

Zabawa w kulkach

20171108 094422W deszczowy poranek dzieci  bawiły się w basenie z kulkami i na zjeżdżalni. Zmęczone ale bardzo zadowolone wróciły do sali.

 

 

Czytaj więcej: Zabawa w kulkach

Urodziny Patrycji

received 1555899371135602Nasza koleżanka Patrycja obchodziła swoje 3 urodziny. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Było wiele miłych słów, ciekawych życzeń oraz dużo uśmiechów na buźkach. Urodziny nie odbyły się bez słodkiego poczęstunku.

 

Czytaj więcej: Urodziny Patrycji

Pasowanie na przedszkolaka

20171107 162457Dzień 7 listopada 2017 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. To właśnie w tym dniu dzieci z grupy I zostały prawdziwymi przedszkolakami. Pasowanie na przedszkolaka było okazją do zaprezentowania zdobytych przez dzieci umiejętności. Maluchy śpiewały piosenki, tańczyły oraz recytowały wierszyki. Po występie artystycznym, Pani Dyrektor, kolorową kredką, pasowała dzieci na przedszkolaków oraz wręczyła dyplomy. Niespodzianką dla dzieci był duży tort i pyszny poczęstunek.

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

Urodziny Franka

20171027 092734Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. Nasz kolega Franek obchodził 3 urodziny. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Dzieci zrobiły piękne koło, w środku którego miejsce zajął Franek. Wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli  życzenia urodzinowe, później  przyszedł czas na pyszny poczęstunek.

Czytaj więcej: Urodziny Franka

Nordic Walking

20171023 090411Dnia 23.10.2017 naszą grupę odwiedził Pan Bogdan Grygorowicz, Mistrz Świata w Nordic Walking.  Opowiedział nam o  zaletach chodzenia z kijkami. Przekonywał nas, że jest to sport dla wszystkich bez względu na wiek i stan zdrowia. Ważna jest tylko technika chodu. Uprawianie Nordic Walking usprawnia kondycję ogólną, a w miarę upływu czasu również sportową. Pan Bogdan jest utytułowanym sportowcem, instruktorem i sędzią Nordic Walking. Zajęcia z nim bardzo nam się podobały.

Czytaj więcej: Nordic Walking

Spotkanie z policjantami

20171019 10264519 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Lubinie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant z Panią policjantką, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. 

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantami

Wielkie hece w bibliotece

20171013 091005 001W dniu 13.10.2017 dzieci z naszej grupy uczestniczyły  w przestawieniu teatralnym pt. „Wielkie hece w bibliotece”. Była to bajeczka o tolerancji i akceptacji odmienności, jednocześnie promująca dbałość o książki. Nie jest przecież ważne, że przyjaciel ma troszkę inny kolor skóry, włosów czy niezbyt sprawną nóżkę. Najważniejsze, że można z przyjacielem wspaniale spędzać czas.

Czytaj więcej: Wielkie hece w bibliotece

Pola nadziei - sadzimy żonkile

20171012 095124Przyłączyliśmy się do charytatywnej akcji „Pola nadziei”, której celem jest wsparcie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Wspólnie z przedszkolakami wykonaliśmy pierwszy krok a mianowicie zasadziliśmy żonkile. Kwiaty te są symbolem nadziei na całym świecie. Udział w akcji niesie ze sobą drogocenną lekcję, lekcję niesienia bezinteresownej pomocy.

Czytaj więcej: Pola nadziei - sadzimy żonkile