Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Grupa 1

Bal Andrzejkowy

“Czary mary, czary mary,

Niech się spełnią nasze czary”

IMG 3660Dnia 30.11.18r w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzejkowy podczas którego dzieci w pięknych strojach poznawały tradycje związane z wróżbami I czarami. Po wróżbach przedszkolaki rozpoczęły wspaniałą zabawę w rytm dziecięcych piosenek. Na Balu nie zabrakło czarodziejów, wróżek, kotów, piratów i wielu , wielu innych:)

Czytaj więcej: Bal Andrzejkowy

Dzień Pluszowego Misia

“Czy to jutro, czy to dziś,

wszystkim jest potrzebny Miś”

IMG 362926 listopada w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjatkowo uroczy sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia do przedszkola każde dziecko przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszowego misia. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o znanych I lubianych misiach z dzieciecych bajek oraz odbyły się tańce przy misiowych przebojach.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

Pasowanie na przedszkolaka

DSC 2001Dzień 20 listopada długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków, ponieważ odbyła się wtedy pierwsza ważna przedszkolna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice oraz pani dyrektor. Podczas części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym dowód jak dużo już potrafią. Teraz dzieci z dumą mogą już powiedzieć, że są przedszkolakami.

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

Teatrzyk “Leśne opowieści dziwnej treści”

IMG 3590Dnia 23 listopada w naszym przedszkolu odbył sie teatrzyk, pt.: Leśne opowieści dziwnej treści”. Dzieci obejrzały trzy krótkie historyjki z mądrym przekazem. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno zobierać rzeczy bez pytania, że należy szanować ludzi niezależnie od tego skąd pochodzą I czym się zajmują. Teatrzyk bardzo podobał się dzieciom, a aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Czytaj więcej: Teatrzyk “Leśne opowieści dziwnej treści”

Wycieczka do sklepu warzywnego

IMG 20181012 101702Kształtując u przedszkolaków prawidłowe nawyki żywieniowe, poprzez cykl różnorodnych zajęć dzieci poznawały wartość odżywczą warzyw i owoców  oraz konieczność ich spożywania dla zdrowia. Pani ekspedientka prezentowała dzieciom bogaty wybór owoców i warzyw, a dzieci wykazały się ogromną wiedzą i nie miały problemu z ich nazywaniem i przeznaczeniem.

Czytaj więcej: Wycieczka do sklepu warzywnego

Piraci i wyspa skarbów

IMG 20181018 100429Nasze Przedszkole odwiedził Teatrzyk ,, Blaszany bębenek”. Piraci i wyspa skarbów to spektakl, którego inspiracją była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Nasze Maluszki z zaciekawieniem oglądały przedstawianie i biły gromkie brawa.

Czytaj więcej: Piraci i wyspa skarbów

Udział w akcji „Pola Nadziei” – sadzenie cebulek żonkili

IMG 20181018 104236Nasze maluszki po raz pierwszy brały udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. W dniu 17 października w ogrodzie przedszkolnym nasze przedszkolaki zasadziły cebulki żonkili – kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na wiosnę zakwitnie piękne „poletko żonkili”- symbol nadziei i wsparcia dla lubińskiego hospicjum.

Czytaj więcej: Udział w akcji „Pola Nadziei” – sadzenie cebulek żonkili

Wizyta Panów Policjantów

IMG 20180919 092030O bezpieczeństwie najwięcej wiedzą policjanci i dlatego przedstawiciele tej mundurowej formacji zostali zaproszeni do przedszkolaków. Panowie Policjanci uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, ale nie tylko. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów, w szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę.

Czytaj więcej: Wizyta Panów Policjantów

Dzień Przedszkolaka

IMG 20180920 10554420 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, a na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

Czytaj więcej: Dzień Przedszkolaka

To my - maluszki z gr. I

Pierwsze koty za płoty…

IMG 20180920 094754

Zobacz więcej zdjęć tutaj.

Czytaj więcej: To my - maluszki z gr. I