O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 1

Natalka i Kinia obchodziły 4 urodziny

20180608 093341Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. Nasze koleżanki Natalka i Kinia obchodziły 4 urodziny. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Dzieci zrobiły piękne koło, w środku którego miejsce zajęły dziewczynki . Wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli życzenia urodzinowe, później przyszedł czas na pyszny poczęstunek.

Czytaj więcej: Natalka i Kinia obchodziły 4 urodziny

Tydzień dziecka

received 1762980563760814Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również nasi Podopieczni z radością świętowali swój tydzień − Tydzień Dziecka − na zorganizowanej przez nas zabawie. Główną atrakcją była wycieczka w której brały udział przedszkolaki.  Były też liczne gry i zabawy: był dzień sportu, dzień plastyczny, przyjechał do naszego przedszkola pan z kinem sferycznym  . Do tego odrobina smakołyków, upominki dla każdego i już wszyscy byli zadowoleni. Z początku lekko zdezorientowane Przedszkolaki, wkrótce zrozumiały, że to ich Święto i z tej okazji ochoczo rzuciły się w wir zabawy.

Czytaj więcej: Tydzień dziecka

Urodziny Ali

20180521 094254Kolejne urodziny w przedszkolu obchodziła nasza koleżanka Ala, która skończyła 4 latka. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Dzieci zrobiły piękne koło, wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli życzenia urodzinowe.

Czytaj więcej: Urodziny Ali

Spotkanie ze strażakami

dsc 0479Podczas spotkania nasi milusińscy dowiedzieli się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi Goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie przekonać się, jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, „zostać strażakiem”. Dla wszystkich, była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

Czytaj więcej: Spotkanie ze strażakami

Urodziny Gracjana

received 1681565118569026Kolejne urodziny w przedszkolu obchodził nasz kolega Gracuś, który skończył 4 latka. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Dzieci zrobiły piękne koło, wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli życzenia urodzinowe.

Czytaj więcej: Urodziny Gracjana

Jezioro łabędzie

received 582178188809261Dnia 2 marca odbył się jeden z cyklów koncertów pod nazwą „W Krainie Pani Muzyki” prezentowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe "Orfeusz" z Zielonej Góry. Wysłuchany koncert nosił tytuł „Jezioro łabędzie”. Przedszkolaki zapoznały się z fabularyzowaną wersją najsłynniejszego baletu i wysłuchały historii zamienionej w łabędzia księżniczki - Odetty, opowiedzianej dźwiękami fletu, fletu piccolo, fagotu i fortepianu. Koncert wywarł na słuchaczach ogromne wrażenie i przeniósł nas w krainę pięknej muzyki poważnej.

Czytaj więcej: Jezioro łabędzie

Pinokio

received 581692462191167W dniu 1 marca 2018 roku, dzieci z naszej grupy obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Pinokio".  Była to klasyczna wersja przygód marionetki, która chciała być prawdziwym, żywym chłopcem. Kłopoty i trudności, w które główny bohater popadał przez swoje niegrzeczne lub niewłaściwe zachowanie przykuwały uwagę młodej widowni.

Czytaj więcej: Pinokio

Urodziny Wiktora

20180228 094549Nasz kolega Wiktor obchodził swoje 4 urodziny. Nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Było wiele miłych słów, ciekawych życzeń oraz dużo uśmiechów na buźkach. Urodziny nie odbyły się bez słodkiego poczęstunku.

 

Czytaj więcej: Urodziny Wiktora

Kosmos

20180226 091729Przez ostatni tydzień nasza grupa brała udział w zajęciach o kosmosie . Dzieci stały się badaczami kosmosu, zdobywały wiedzę oraz gromadziły ciekawe publikacje o tej tematyce. Dowiedziały się, co to jest wahadłowiec, stacja kosmiczna, satelita, rakieta kosmiczna oraz poznały wiele nowych pojęć związanych z naszym Układem Słonecznym. Z wielką radością wykonywały różnorodne prace plastyczne oraz konstruowały rakiety.

Czytaj więcej: Kosmos

Dzień Babci i Dziadka

received 1555493834505529Hol w naszym przedszkolu pękał dzisiaj w szwach. Tak liczną publiczność udało zgromadzić się dzieciom z naszej grupy, które z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowały piękny występ. Przedszkolaki zachwyciły babcie i dziadków przede wszystkim aktorskimi talentami. Nagrodzono ich gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Tłusty czwartek

20180208 085940W naszej grupie w tłusty czwartek dzieci zajadały się pysznymi pączkami. Słodkości wywołały uśmiech na twarzach u naszych pociech;-)

 

 

Czytaj więcej: Tłusty czwartek

Iluzjonista

received 1555494277838818Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. 

Czytaj więcej: Iluzjonista

Koncert muzyczny

received 56355225400518812.01.2018 roku po raz kolejny mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałej muzycznej przygody przedstawionej przez muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Tym razem była to opowieść „Kalinka i jej taneczna przygoda”. Podczas koncertu dzieci zdobyły umiejętność określania słuchanej muzyki -szybka, wolna, wesoła, smutna i utrwaliły podstawowe pojęcia związane z muzyką, takie jak: nazwy instrumentów i nazwy tańców- poznały między innymi Czardasza i Tarantellę. Było to ciekawe spotkanie pobudzające wyobraźnię i zainteresowanie dzieci światem dźwięku i jego pięknem.

Czytaj więcej: Koncert muzyczny

Bal karnawałowy

received 563552430671837W dniu 9 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu odbył się BalKarnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów różnych bajek. Na balu można było spotkać królewny, wróżki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, kotki… nie sposób wymienić wszystkichpostaci. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy przez cały okres trwania zabawy.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy