O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 2

Mikołaj

DSC 2250W dniu 6.12.2017r. odwiedził nasze przedszkole Św. Mikołaj. Przyniósł dla wszystkich dzieci worki pełne prezentów. A my w zamian zaśpiewaliśmy dla niego piosenki, które bardzo mu się spodobały. Każdy mógł zadać Mikołajowi pytanie, na które on chętnie odpowiedział. Na koniec zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej: Mikołaj

"Hej w kopalni praca wre, górnicy pracują"

20171204 1019294 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Górnika . Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się czapce górniczej - czako i odznaczeniom. Górnik opowiedział dzieciom jak wygląda praca w kopalni, chętnie odpowiadał na pytania. Dzieci miały możliwość zobaczyc również jak wygląda strój Górnika, który zjeżdża pod ziemię.

Czytaj więcej: "Hej w kopalni praca wre, górnicy pracują"

Witaminki

20171201 092927Witaminki witaminki,
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki.

 

Czytaj więcej: Witaminki

Myjemy zęby

20171128 11595Kopia"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda tak się zaczyna wielka przygoda..." Przedszkolaki każdego dnia, dokładnie szczotkują żęby. Podczas zajęć dydaktycznych  dzieci poznały zasady prawidłowego mycia zębów, rozwiązywały zagadki, ozdabiały rysunki kubeczka i szczoteczki, a także uczestniczyły w zabawie " Zmywamy bakterie".

Czytaj więcej: Myjemy zęby

Nasze zabawy

DSC 2110Nasza  grupa jest bardzo zorganizowana i lubi spędzać ze sobą czas. Dzieci najbardziej lubią swobodne zabawy, kiedy same mogą decydować o tym w co mogą się bawić i czym bardzo przypadły nam do gustu nowe tory samochodowe, które dowolnie można składać i budować fajne garaże i parkingi – co widać na zdjęciach:)

Czytaj więcej: Nasze zabawy

Światowy Dzień Pluszowego Misia

20171124 10515925 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu obchodzimy ten dzień bardzo uroczyście. Dzieci, tego dnia samodzielnie wykonały opaski, brały udział w zabawach i tańcach wraz ze swoim ukochanym pluszakiem. 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Koncert muzyczny

20171117 100821Dnia 17.11.2017r. W naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt."Strach na wróble i tchórzliwy lew". Dzieci poznały przygody Dorotki, która wyruszyła w podróż do krainy Oz.

 

Czytaj więcej: Koncert muzyczny

Międzygrupowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

20171116 092218W dniu 16.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci brały udział w kilku konkurencjach: rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania w formie quizu o bezpieczeństwie, wskazywały jak zachowają się i kogo zawiadomią  w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów, układały z puzzli  pojazdy oraz brały udział w zabawach ruchowych.

Czytaj więcej: Międzygrupowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

"Czary-mary" czyli wizyta magika w przedszkolu

20171109 090759W miesiącu listopadzie odwiedził nasze przedszkole iluzjonista, który wprowadził dzieci w świat magii. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, ponieważ  aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie.

Czytaj więcej: "Czary-mary" czyli wizyta magika w przedszkolu

Woreczkowe "memorki"

20171107 104953Podczas zajęć, dzieci, za pomocą dotyku dobierały w pary woreczki z taką samą zawartością. Woreczki sensoryczne przypadły do gustu przedszkolakom, zabawa była udana i pełna radości.

 

 

Czytaj więcej: Woreczkowe "memorki"

Zajęcia edukacyjne - grzybobranie

20171024 1044kkDnia 24.10.2017r. Przedszkolaki udały się do Centrum Edukacji Przyrodniczej na zajęcia edukacyjne pt "Grzybobranie". Dzieci poznały budowę grzyba oraz poznały odpowiedź  na pytanie czy grzyby zawsze noszą kapelusze. Dowiedziały się także, co zrobić, gdy zobaczymy w lesie grzyby trujące oraz czy grzyby można spotkać poza lasem, np. w kuchni czy aptece. 

Czytaj więcej: Zajęcia edukacyjne - grzybobranie

Spotkanie ze sportowcem

20171023 094202Dnia 23.10.2017r. Nasze przedszkole odwiedził Mistrz Świata w Nordic Walking  Bogdan Grygorowicz. Pan Bogdan zapoznał dzieci z techniką chodzenia z kijkami oraz przeprowadził krótki trening. Dzieci otrzymały medal i świetnie się bawiły. Dziękujemy !

Czytaj więcej: Spotkanie ze sportowcem

Spotkanie integracyjne przedszkolaków

20171020 09420KopiaDnia 20.10.2017r. Odwiedziliśmy przedszkolaki w oddziałach VI-X, które się mieszczą w SP12. Dzieci miały możliwość zaobserwowania jak uczą się starszaki oraz mogły wspólnie pobawić się z maluchami. 

 

Czytaj więcej: Spotkanie integracyjne przedszkolaków

Wizyta policjantów

20171019 103335Nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy w Lubinie. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą lubińskich policjantów. Dowiedziały się, kto to jest dzielnicowy i czym się zajmuję. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Miały również okazję zobaczyć wóz policyjny. Przedszkolaki były zachwycone !

Czytaj więcej: Wizyta policjantów