O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 2

Nasze grzybki

20171010 120232Ledwo słonko rankiem wstanie
pójdziemy na grzybobranie.
Pójdziesz ze mną? – bardzo proszę,
ty z wiaderkiem, a ja z koszem

 

Dzieci z grupy II  wykonały grzybki z korzenia pietruszki i ziemniaka.

Czytaj więcej: Nasze grzybki

Owoce

20171005 093138Wpadła gruszka do fartuszka,
A za gruszką dwa jabłuszka,
Lecz śliweczka wpaść nie chciała,
Bo śliweczka niedojrzała. 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Owoce

Sadzimy żonkile

DSC 1780Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Przedszkolaki z grupy II również wzięły udział w akcji ekologiczno-charytatywna realizowanej  przez hospicja.

 

 

 

Czytaj więcej: Sadzimy żonkile

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

20170922 120532W naszym przedszkolu odbył się cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej. Nasze przedszkolaki uczyły się zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, rozpoznawały kolory sygnalizacji świetlnej, a także utrwaliły numery alarmowe.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Kolorowe kamienie

20170914 092616Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi wpływa na wzrost zainteresowania sztuką plastyczną, pobudza do twórczego działania, ekspresji. Kierując się tą zasadą, na zajęciach dzieci poznały technikę malowania na kamieniach.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Kolorowe kamienie

Gimnastyka

20170913 121448Gimnastyka to podstawa
i dla zdrowia, ważna sprawa.
Ręce w górę, potem w bok
i do przodu wielki skok.
A gdy zrobisz ukłon nisko,
wiedz, że sukces jest już blisko.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Gimnastyka

Zabawa folią bąbelkową

20170906 113942Wydawać by się mogło, że folia bąbelkowa to jedynie przydatny materiał do spakowania przesyłki. Jednak nie dla przedszkolaków. By nieco urozmaicić im zabawę, użyliśmy trochę farby i powstały  prawdziwe arcydzieła .

 

Czytaj więcej: Zabawa folią bąbelkową