O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 3

Pola nadziei - sadzimy żonkile

20171002 125038Przyłączyliśmy się charytatywnej akcji „Pola nadziei”, której celem jest wsparcie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Wspólnie z przedszkolakami wykonaliśmy pierwszy krok a mianowicie zasadziliśmy żonkile. Kwiaty te są symbolem nadziei na całym świecie. Udział w akcji niesie ze sobą drogocenną lekcję, lekcję niesienia bezinteresownej pomocy. Liczymy na Państwa aktywny udział w akcji w przyszłym czasie.

Czytaj więcej: Pola nadziei - sadzimy żonkile

Kasztankowe zabawy

20170927 132051Nadeszła Jesień i przyniosła nam w prezencie wiele darów, pośród których znajdziemy kasztany. Zabawy kasztanami przyniosły dzieciom dużo radości. Przedszkolaki wykazały się dużą wyobraźnią podczas tworzenia swoich kompozycji. Na zakończenie naszej twórczej zabawy wykonaliśmy kasztanowe grzybki.

 

Czytaj więcej: Kasztankowe zabawy

Poznajemy zawód policjanta

20170919 104202Dzięki uprzejmości Pana Policjanta, dzieci miały możliwość zobaczenia i przymierzenia rekwizytów, które policjant wykorzystuje w swojej pracy.  Zabawa w policjantów przyniosła dzieciom dużo radości.

 

 

Czytaj więcej: Poznajemy zawód policjanta

Spacer na skrzyżowanie

20170918 122931Dnia 18.09.2017r. wybraliśmy się na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Celem naszej wyprawy było utrwalenie zasad bezpieczeństwa oraz praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię.  Przedszkolaki z uwagą obserwowały poruszanie się pieszych i pojazdów.  Przechodziły na drugą stronę ulicy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

  

Czytaj więcej: Spacer na skrzyżowanie