O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 4

Pola Nadziei - sadzimy żonkile

IMG 20171004 1247174 października pięciolatki, mali wolontariusze, sadzili w przedszkolnym ogródku cebulki żonkili. Kiedy kwiaty wyrosną, zostaną sprzedane a dochód ze sprzedaży żonkili zostanie przekazany podopiecznym Hospicjum. Celem akcji „Pola Nadziei” jest nie tylko zbieranie środków pieniężnych, ale także szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby chorych. Żonkile mają przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym dla nich czasie.

 

Czytaj więcej: Pola Nadziei - sadzimy żonkile

Wizyta w piekarni

IMG 20171002 0901132 października dzieci z grupy IV udały się na wycieczkę do piekarni „Jacyszyn”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali, służyli informacjami na temat wypieku chleba. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi bułeczkami.                                                                                    

Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

Czytaj więcej: Wizyta w piekarni

Wycieczka do parku

IMG 20170927 100934Podczas jesiennej wycieczki do parku  obserwowaliśmy jak zmieniają się drzewa, zbieraliśmy kolorowe liście. Udało nam się również zabaczyć wiewiórki jak gromadzą zapasy na zimę.

 

 

 

Czytaj więcej: Wycieczka do parku

Warsztaty ceramiczne

IMG 20170922 10534622 września odbyła się wycieczka do MDK-u, gdzie dzieci brały udział w twórczej pracy ceramicznej. Dzięki wskazówkom Pani Eli dzieci przygotowały projekty, wyrobiły glinę i wykonały piękne prace – biedronki.

 

 

Czytaj więcej: Warsztaty ceramiczne