Świat zmysłów - Grupa 5

20170911 093616Podczas zajęć dydaktycznych dzieci z naszej grupy rozpoznwały produkty/przedmioty po dotyku, smaku i zapachu.  Starały się odpowiadać na pytania nauczyciela np. "Czy podoba Ci się ten zapach, czy jest on dla ciebie przyjemny/nieprzyjemny". Przedszkolaki chetnie brały udział w proponowanych zabawach. Były bardzo zainreresowane tematyką zajęc. Poza stymulowaniem rozwoju różnych rodzajów percepcji, dzieci wzbogacały swoje słownictwo oraz rozwijały znajomości pojęć związanych z kształtem, wielkością, długością, ciężarem, fakturą, smakiem i zapachem. Pod koniec zajęć dzieci pracując w grupach tworzyły plansze sensorycze.