W poszukiwaniu jesieni

20170926 100359W poszukiwaniu jesieni – wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Leśnego „Strzelnica”. Celem wycieczki było zaobserwowanie zmian, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznanie nowego środowiska przyrodniczego. Park leśny to wspaniałe malownicze miejsce - szczególnie jesienią. Dzieci rozpoznawały drzewa po liściach (brzozy, klonu, dębu, akacji, sosny, świerku) oraz ich owoce. Przedszkolaki słuchały śpiewu ptaków dochodzące z głębi lasu, zbierały kolorowe liście, zobaczyły z bliska muchomora. Największe emocje wśród dzieci wywołał widok skocznej, rudej wiewiórki. Wycieczka do lasu bardzo podobała się dzieciom, które wzbogaciły swoje wiadomości przyrodnicze a co najważniejsze przyjemnie i zdrowo spędziły przedpołudnie.