O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 6

Rytmika

IMG 5071W naszym przedszkolu mamy zajęcia rytmiczno – umuzykalniające. Specjalnie skonstruowane zajęcia rytmiczne zawierają w sobie różny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej, uwrażliwienia na zmiany zachodzące w muzyce, ilustracjami ruchowymi do piosenek, tańca grupowego oraz relaksacją przy muzyce i muzykoterapią. Zajęcia sprawiają, że łatwy i przystępny sposób przyswajają dzieci sobie takie abstrakcyjne pojęcia jak wysoki - niski dźwięk, czy też szybko – wolno, cicho – głośno.

Czytaj więcej: Rytmika

Walentynki

DSC 2733W dniu 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie walentynki. Potocznie nazywane świętem zakochanych. Wszyscy świetnie się bawili. Kolorowaliśmy piękne serduszka i zrobiliśmy dla naszych rodziców piękne laurki bo to ich kochamy najbardziej. Na koniec zrobiliśmy sobie wszyscy razem wspólne zdjęcie:)

Czytaj więcej: Walentynki

Magiczny Alladyn

DSC 2699Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty Jędrzeja. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Iluzjonista przeniósł wszystkie dzieci w krainę magii, gdzie mieszka  Gin z lampy Aladyna, a  czarodziejskie latające dywany są środkiem transportu.

Czytaj więcej: Magiczny Alladyn

Koncert muzyczny

DSC 2678W dniu 2 lutego odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt. ,,Cymbałki, ukulele i drewniane łyżki’’. Koncert wprowadził wszystkich we wspaniały muzyczny nastrój. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały muzyki. Chętnie nagradzały muzyków gromkimi brawami.  Wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej: Koncert muzyczny

Bal karnawałowy

IMG 5335Bal karnawałowy to niezwykły dzień w roku, wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Jest dla nich wielką atrakcją, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Zwłaszcza, że niektórzy mogli się przebrać po raz pierwszy w życiu za wróżki, księżniczki, batmanów czy minionki. Była super zabawa:)

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

„Dzień Babci i Dziadka – wieczór kolędowania”

IMG 5080W dniu dzisiejszym gościliśmy u siebie Rodziców i Dziadków, którzy przyszli do nas na Wieczór Kolęd i Pastorałek. W miłej atmosferze, przy blasku świec i migających światełek choinki, śpiewaliśmy tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki o choince, recytowaliśmy wiersze dla Babci
i Dziadka oraz złożyliśmy swoim bliskim życzenia i wręczyliśmy drobne upominki.

Czytaj więcej: „Dzień Babci i Dziadka – wieczór kolędowania”

Bal andrzejkowy

IMG 4714„Hokus pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary” 28 listopada odbył się w naszym przedszkolu  bal andrzejkowy. Wesołe wróżby, zabawy z rekwizytami i tańce przy muzyce sprawiły przedszkolakom wiele radości.  Impreza przebiegała w niezwykle magicznym nastroju.

Czytaj więcej: Bal andrzejkowy

Światowy Dzień Pluszowego Misia

IMG 463625 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi kochanymi pluszakami i wspólnie z nimi słuchały wierszy o misach. Spotkaniu towarzyszyły zabawy taneczne z misiami w rytm piosenek .Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jesienny spacer

IMG 4293Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków  do spaceru i zabaw w okolicy przedszkola.

 

 

Czytaj więcej: Jesienny spacer

„Czary - Mary” czarodziej w przedszkolu

IMG 4471W listopadzie odbyło się w przedszkolu widowisko magika była to wielka atrakcja. Występ artysty dostarczył wszystkim sporo satysfakcji i wiele humoru. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie.

Czytaj więcej: „Czary - Mary” czarodziej w przedszkolu

Zajęcia z siatkówki

IMG 4320Dzisiaj w przedszkolu po raz kolejny, odbyły się zajęcia z siatkówki. Bardzo  lubimy te zajęcia i  cieszymy się bo doskonalimy swoje umiejętności i poznajemy nowe ćwiczenia.

 

 

Czytaj więcej: Zajęcia z siatkówki

Pola nadziei - sadzimy żonkile

IMG 4067Przedszkolaki z gr VI wzięły udział w charytatywnej akcji „Pola nadziei” Akcja żonkil. Celem tej akcji jest przypominanie o ludziach cierpiących i oczekujących pomocy i opieki w ostatnim etapie swojego życia. Sadzenie żonkili to symboliczny gest wsparcia. Przed budynkim przedszkolnym został przygotowany specjalny plac, gdzie dzieci posadziły sadzonki żonkili. 

Czytaj więcej: Pola nadziei - sadzimy żonkile

Siatkówka

IMG 390703.10.2017r. w naszym przedszkolu odbyły się  zajęcia z siatkówki, trener  pokazał nam dużo ciekawych  ćwiczeń i zabaw z piłką ,już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć.

 

 

Czytaj więcej: Siatkówka