O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 6

Bal andrzejkowy

IMG 4714„Hokus pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary” 28 listopada odbył się w naszym przedszkolu  bal andrzejkowy. Wesołe wróżby, zabawy z rekwizytami i tańce przy muzyce sprawiły przedszkolakom wiele radości.  Impreza przebiegała w niezwykle magicznym nastroju.

Czytaj więcej: Bal andrzejkowy

Światowy Dzień Pluszowego Misia

IMG 463625 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi kochanymi pluszakami i wspólnie z nimi słuchały wierszy o misach. Spotkaniu towarzyszyły zabawy taneczne z misiami w rytm piosenek .Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jesienny spacer

IMG 4293Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków  do spaceru i zabaw w okolicy przedszkola.

 

 

Czytaj więcej: Jesienny spacer

„Czary - Mary” czarodziej w przedszkolu

IMG 4471W listopadzie odbyło się w przedszkolu widowisko magika była to wielka atrakcja. Występ artysty dostarczył wszystkim sporo satysfakcji i wiele humoru. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie.

Czytaj więcej: „Czary - Mary” czarodziej w przedszkolu

Zajęcia z siatkówki

IMG 4320Dzisiaj w przedszkolu po raz kolejny, odbyły się zajęcia z siatkówki. Bardzo  lubimy te zajęcia i  cieszymy się bo doskonalimy swoje umiejętności i poznajemy nowe ćwiczenia.

 

 

Czytaj więcej: Zajęcia z siatkówki

Pola nadziei - sadzimy żonkile

IMG 4067Przedszkolaki z gr VI wzięły udział w charytatywnej akcji „Pola nadziei” Akcja żonkil. Celem tej akcji jest przypominanie o ludziach cierpiących i oczekujących pomocy i opieki w ostatnim etapie swojego życia. Sadzenie żonkili to symboliczny gest wsparcia. Przed budynkim przedszkolnym został przygotowany specjalny plac, gdzie dzieci posadziły sadzonki żonkili. 

Czytaj więcej: Pola nadziei - sadzimy żonkile

Siatkówka

IMG 390703.10.2017r. w naszym przedszkolu odbyły się  zajęcia z siatkówki, trener  pokazał nam dużo ciekawych  ćwiczeń i zabaw z piłką ,już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć.

 

 

Czytaj więcej: Siatkówka

Sprzątanie świata

IMG 3934Akcja ekologiczna sprzątanie świata – nasza grupa bardzo chętnie przyłączyła  się do tej akcji i postanowiliśmy, że posprzątamy nasz plac zabaw.

 

 

Czytaj więcej: Sprzątanie świata