Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Grupa 6

Bądź bezpieczny! - Spotkanie z policjantem

20180919 101533We wrześniu jak co roku w naszym przedszkolu na początku roku szkolnego organizowane jest spotkanie z Panem Policjantem. W tym roku nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu z dwoma Policjantami, którzy przyjechali do nas na motorach. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecka jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy. Podczas spotkania dzieci miały okazję przymierzyć czapkę i kamizelkę policyjną oraz usiąść na zaparkowanych motorach. Wykonały również prace plastyczne w grupach, które wręczyły w ramach podziękowania.

Czytaj więcej: Bądź bezpieczny! - Spotkanie z policjantem