O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 7

Sprzątanie świata

IMG 20170929 093922Dzieci z grupy VII  29 września 2017 r. włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Dzień chłopaka

IMG 20170929 120714Dnia 29. 09.2017 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy otrzymali prezenty, a dziewczynki i Panie złożyły  chłopcom najlepsze życzenia. Po licznych konkursach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek. 

 

 

Czytaj więcej: Dzień chłopaka

Wycieczka do parku

IMG 20170922 092203W dniu 22 września 2017 r. grupa VII zwiedziła  Park Wrocławski i na warsztatach pt. ,,Wiejska zagroda” poznała m.in. nowych lokatorów minizoo,  potomstwo Słoninki i Arnoldzika: siedem maleńkich świnek maskowych. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądali się wszystkim mieszkańcom Parku Wrocławskiego, a dopełnieniem wycieczki, była zabawa na placu zabaw. 

Czytaj więcej: Wycieczka do parku

Wartszaty plastyczne

IMG 20170914 091707W dniu 14 września 2017 r. grupa VII wybrała  się na warsztaty plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury i pod okiem p. Ani wykonała  jesienne drzewko metodą  kaligrafii.
Zastosowanie tej techniki  uatrakcyjniło  zajęcia plastyczne i  wzbogaciło  sposób plastycznej wypowiedzi przedszkolaków, które zadowolone wróciły do przedszkola.

 

Czytaj więcej: Wartszaty plastyczne