O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 7

Miłe odwiedziny

IMG 20171206 091126W dniu 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj oraz  uczniowie z klasy IV AL z ZS nr 2 w Lubinie. Uczniowie w przebraniu Św. Mikołaja, Reniferów, Elfów, Śnieżynki i żony Mikołaja, poczęstowali przedszkolaków cukierkami oraz sprawdzili wiedzę przedszkolaków na temat Św. Mikołaja. Niektórzy z zaproszonych gości to absolwenci naszego przedszkola, którzy mile wspominali chwile spędzone w naszej placówce.  

Czytaj więcej: Miłe odwiedziny

Dbamy o zdrowie - poznajemy aptekę

IMG 20171201 093847W ramach realizacji tematyki zdrowotnej  "Dbamy o zdrowie”, dzięki uprzejmości  p. Eli, mamy Fabianka , mieliśmy okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Na wszystkie pytania odpowiadała p. Kasia farmaceutka apteki  Dr. Max Lubin przy ul.  Zwierzyckiego.  Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza.

Czytaj więcej: Dbamy o zdrowie - poznajemy aptekę

Andrzejki

IMG 20171130 093248KopiaDnia 30 listopada w naszym Przedszkolu odbył się dzień pełen magii, wróżb i przepowiedni – Andrzejki. Przedszkolaki  z zaciekawieniem  słuchały,  co w przyszłości przyniesie im los. W tym dniu nie zabrakło również zabaw tanecznych oraz słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej: Andrzejki

Ruch to zdrowie

IMG 20171129 091832Propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz integracja z zaprzyjaźnionym Przedszkolem nr 15 m.in. te cele przyświecały rywalizacji sportowej, która  odbyła się w naszym przedszkolu. Podczas konkurencji sportowych, których inicjatorem był pan   Bogdan Grygorowicz, mistrz Polski i świata w Nordic Walking, przedszkolaki dzielnie dopingowali swoim  kolegom, którzy pokazali ducha walki oraz zdrową rywalizację sportową.

Czytaj więcej: Ruch to zdrowie

Warsztaty plastyczne w bibliotece

IMG 20171115 115854W dniu 15 listopada dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych w Bibliotece Miejskiej  w Lubinie, przy ul.  Jastrzębiej. W ramach zajęć dzieci poznały piękny wiersz Leo Buscaglia pt. ,,Jesień liścia Jasia” oraz wykonały jesienną pracę plastyczną. 

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne w bibliotece

Wizyta w fabryce bombek

IMG 20171113 10122813 listopada dzieci z grupy VII i VIII pojechały na wycieczkę do Zakładu produkcji szklanych ozdób choinkowych „VITBIS” w Złotoryi. Celem wycieczki było zapoznanie z procesem wytwarzania bombek choinkowych – od nadmuchiwania szklanych baniek po pakowanie  w pudełka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały poszczególne działy fabryki. Mogły zobaczyć, jak z niewielkiego kawałka szkła powstaje piękna, ręcznie zdobiona bombka. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Czytaj więcej: Wizyta w fabryce bombek

Pokaz magii

IMG 20171109 104234Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas. 

Czytaj więcej: Pokaz magii

Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak"

IMG 20171103 094312W dniach od 1 do 20  października odbył się konkurs plastyczny pt.: ,,Bezpieczny Przedszkolak”. Do udziału  w nim zaprosiliśmy dzieci i rodziców  z naszego przedszkola.Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługiwali  na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.

Czytaj więcej: Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak"

Sprzątanie świata

IMG 20170929 093922Dzieci z grupy VII  29 września 2017 r. włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Dzień chłopaka

IMG 20170929 120714Dnia 29. 09.2017 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy otrzymali prezenty, a dziewczynki i Panie złożyły  chłopcom najlepsze życzenia. Po licznych konkursach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek. 

 

 

Czytaj więcej: Dzień chłopaka

Wycieczka do parku

IMG 20170922 092203W dniu 22 września 2017 r. grupa VII zwiedziła  Park Wrocławski i na warsztatach pt. ,,Wiejska zagroda” poznała m.in. nowych lokatorów minizoo,  potomstwo Słoninki i Arnoldzika: siedem maleńkich świnek maskowych. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądali się wszystkim mieszkańcom Parku Wrocławskiego, a dopełnieniem wycieczki, była zabawa na placu zabaw. 

Czytaj więcej: Wycieczka do parku

Wartszaty plastyczne

IMG 20170914 091707W dniu 14 września 2017 r. grupa VII wybrała  się na warsztaty plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury i pod okiem p. Ani wykonała  jesienne drzewko metodą  kaligrafii.
Zastosowanie tej techniki  uatrakcyjniło  zajęcia plastyczne i  wzbogaciło  sposób plastycznej wypowiedzi przedszkolaków, które zadowolone wróciły do przedszkola.

 

Czytaj więcej: Wartszaty plastyczne