O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 7

Dzień Mamy i Taty

IMG 20180523 16011823 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której nasza grupa, zaprezentowała program artystyczny.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty

Cała Polska czyta dzieciom

IMG 20180524 090609Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, nasze przedszkole odwiedzili nas wyjątkowi goście.

 

 

 

Czytaj więcej: Cała Polska czyta dzieciom

Warsztaty ,,Taniec z pszczołami”

IMG 20180420 104956Podczas zajęć poznaliśmy budowę ula, społeczność pszczół oraz produkty pracy tych małych owadów. Dowiedzieliśmy się skąd pszczoła wie, dokąd lecieć oraz jakie rośliny kuszą mieszkańców uli najbardziej.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Warsztaty ,,Taniec z pszczołami”

Konkurs ekologiczny

IMG 20180306 135539Robot z kartonu, lalka i ważka z plastikowych butelek, gra ze starych nakrętek…Takie zabawki można zrobić z odpadów, z przetwarzalnych śmieci, które zamiast trafić do kosza, do utylizacji, będą jeszcze służyć. Na konkurs wpłynęło 28 prac – zabawek.16 marca podsumowano zmagania i nagrodzono najlepsze prace.Jury miało ogromny problem z wyborem najciekawszych prac konkursowych. Wszystkie prace były piękne, ciekawe i bardzo twórcze. Wszyscy tak naprawdę zostali zwycięzcami!!!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Czytaj więcej: Konkurs ekologiczny

Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 12

IMG 20180302 095937KopiaW dniu 2 marca nasze przedszkolaki w ramach „Dni otwartych”, odwiedziły Szkołę Podstawową nr 12 w Lubinie. Czekało je tu mnóstwo atrakcji. Na początek powitały je uśmiechnięte Panie oraz mag Julian, który zaprosił przedszkolaków w podróż po szkole. Dzieci m.in. obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III pt. „Złota rybka”, rozpoznawały tytuły bajek po rekwizytach, wzięły udział w zajęciach tanecznych, w czasie których starsi koledzy opiekowali się nimi troskliwie. Wreszcie nadszedł czas na zwiedzanie szkoły. Przedszkolaki zobaczyły sale lekcyjne i świetlicę. Na zakończenie wizyty otrzymały drobne upominki. Niektórzy już zapowiedzieli, iż ze szkołą spotkają się 1 września.

Czytaj więcej: Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 12

Warsztaty plastyczne w bibliotece

IMG 20180209 101435KopiaW dniu 9 lutego dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych . W ramach zajęć pani Renata przeczytała opowiadanie o ,,Byczku Fernando” z bajki Munda Leafa, które przenosi nas w świat hiszpańskiej korridy i hodowli groźnych uczestników walk. Na zakończenie Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, ilustrujące Byczka oraz przekonały się, iż bycie innym niż reszta stada może być wielką zaletą.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne w bibliotece

Miłe odwiedziny

IMG 20171206 091126W dniu 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj oraz  uczniowie z klasy IV AL z ZS nr 2 w Lubinie. Uczniowie w przebraniu Św. Mikołaja, Reniferów, Elfów, Śnieżynki i żony Mikołaja, poczęstowali przedszkolaków cukierkami oraz sprawdzili wiedzę przedszkolaków na temat Św. Mikołaja. Niektórzy z zaproszonych gości to absolwenci naszego przedszkola, którzy mile wspominali chwile spędzone w naszej placówce.  

Czytaj więcej: Miłe odwiedziny

Dbamy o zdrowie - poznajemy aptekę

IMG 20171201 093847W ramach realizacji tematyki zdrowotnej  "Dbamy o zdrowie”, dzięki uprzejmości  p. Eli, mamy Fabianka , mieliśmy okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Na wszystkie pytania odpowiadała p. Kasia farmaceutka apteki  Dr. Max Lubin przy ul.  Zwierzyckiego.  Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza.

Czytaj więcej: Dbamy o zdrowie - poznajemy aptekę

Andrzejki

IMG 20171130 093248KopiaDnia 30 listopada w naszym Przedszkolu odbył się dzień pełen magii, wróżb i przepowiedni – Andrzejki. Przedszkolaki  z zaciekawieniem  słuchały,  co w przyszłości przyniesie im los. W tym dniu nie zabrakło również zabaw tanecznych oraz słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej: Andrzejki

Ruch to zdrowie

IMG 20171129 091832Propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz integracja z zaprzyjaźnionym Przedszkolem nr 15 m.in. te cele przyświecały rywalizacji sportowej, która  odbyła się w naszym przedszkolu. Podczas konkurencji sportowych, których inicjatorem był pan   Bogdan Grygorowicz, mistrz Polski i świata w Nordic Walking, przedszkolaki dzielnie dopingowali swoim  kolegom, którzy pokazali ducha walki oraz zdrową rywalizację sportową.

Czytaj więcej: Ruch to zdrowie

Warsztaty plastyczne w bibliotece

IMG 20171115 115854W dniu 15 listopada dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych w Bibliotece Miejskiej  w Lubinie, przy ul.  Jastrzębiej. W ramach zajęć dzieci poznały piękny wiersz Leo Buscaglia pt. ,,Jesień liścia Jasia” oraz wykonały jesienną pracę plastyczną. 

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne w bibliotece

Wizyta w fabryce bombek

IMG 20171113 10122813 listopada dzieci z grupy VII i VIII pojechały na wycieczkę do Zakładu produkcji szklanych ozdób choinkowych „VITBIS” w Złotoryi. Celem wycieczki było zapoznanie z procesem wytwarzania bombek choinkowych – od nadmuchiwania szklanych baniek po pakowanie  w pudełka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały poszczególne działy fabryki. Mogły zobaczyć, jak z niewielkiego kawałka szkła powstaje piękna, ręcznie zdobiona bombka. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Czytaj więcej: Wizyta w fabryce bombek

Pokaz magii

IMG 20171109 104234Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas. 

Czytaj więcej: Pokaz magii

Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak"

IMG 20171103 094312W dniach od 1 do 20  października odbył się konkurs plastyczny pt.: ,,Bezpieczny Przedszkolak”. Do udziału  w nim zaprosiliśmy dzieci i rodziców  z naszego przedszkola.Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługiwali  na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.

Czytaj więcej: Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak"