O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 8

Kosmos w przedszkolu...

IMG 0358W dniach 19.02- 23.02 przerabialiśmy tematykę związana z kosmosem. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych związanych z poznaną tematyką. Samodzielnie stworzyliśmy Układ Słoneczny. Dzieci miały wiele radości i satysfakcji z wykonywanych prac, a tematyka kosmosu niezwykle je interesowała.

Czytaj więcej: Kosmos w przedszkolu...

Dni otwarte - Szkoła Podstawowa Nr 9

IMG 0328W dniu 19.02.18 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w" Dniach Otwartych SP nr 9". Przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Smerfna Szkoła" w wykonaniu uczniów z klasy 3. Po części artystycznej obejrzeliśmy poszczególne sale lekcyjne, a dzieci miały możliwość zapoznania się ze stołówką, biblioteką oraz pospacerować korytarzami szkolnymi.

Czytaj więcej: Dni otwarte - Szkoła Podstawowa Nr 9

Magiczny Alladyn

IMG 0255W lutym nasze przedszkole odwiedził iluzjonista Jędrzej, który przeniósł dzieci w świat magii, gdzie mieszka Gin z lampy Alladyna. Dzieci były również świadkami nagłego pojawienia się gołębia, wyciągnięcia królika z kapelusza oraz wielu innych niesamowitych sztuczek. Przedszkolaki były zachwycone występem, a w szczególności tym, że miały możliwość wyczarowania pieniędzy razem z magikiem.

Czytaj więcej: Magiczny Alladyn

Walentynki

IMG 20180214 100939Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. W naszej grupie ten dzień upłynął na miłych zabawach związanych z walentynkami, rozmowach o znaczeniu przyjaźni i miłości. Samodzielnie robiliśmy serduszka, aby wręczyć je najmilszym dla nas osobom. Wszyscy dostaliśmy też słodkie upominki – lizaczki misiaczki.

Czytaj więcej: Walentynki

Warsztaty przyrodnicze "Gdzie raki zimują?"

IMG 0233Dnia 06.02.2018r. nasza grupa wzięła udział w warsztatach przyrodniczych "Gdzie raki zimują?" zorganizowanych przez Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Dzieci dowiedziały sie jakie zwierzęta na zimę zapadają w sen zimowy oraz jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów. Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec każde dziecko samodzielnie wykonało pracę plastyczną ( Karmnik z ptakami).

Czytaj więcej: Warsztaty przyrodnicze "Gdzie raki zimują?"

Jasełka

DSCF989813 grudnia nasza grupa przygotowała jasełka. Zaprosiliśmy rodziców oraz dziadków, aby uczcić ich przyszłe święto. Rodzice przygotowali piękne kostiumy, my prezenty dla rodziców i dziadków. Było uroczyście i pięknie.

 

Czytaj więcej: Jasełka

Mikołaj, Mikołaj...

IMG 4928Jak co roku 6 grudnia odwiedził nas wspaniały gość – Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou, hou, hou”. Cała sala powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Dzieci przygotowały piosenki, taniec i wiersze dla Mikołaja. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Czytaj więcej: Mikołaj, Mikołaj...

Bal andrzejkowy

20171130 09240530 listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbył się bal andrzejkowy. Wszyscy przebraliśmy się za wróżki i czarodziejów. Bawiliśmy się wspaniale!

 

Czytaj więcej: Bal andrzejkowy

Z wizytą u optyka

20171129 100805W dniu 29 listopada 2017r. dzieci z naszej grupy odwiedziły optyka. Poznały pracę optometrysty, uczestniczyły w badaniu wzroku oraz oglądały i mierzyły oprawki okularów. Było bardzo ciekawie.

 

Czytaj więcej: Z wizytą u optyka

Skok przez skórę

20171127 091448Dnia 27 listopada nasza grupa udała się do Zespołu Szkół Nr 1 w Lubinie gdzie miała możliwość obejrzenia obyczaju górniczego ilustrującego zwyczaj przyjmowania młodych w poczet braci górniczej "Skok przez skórę". W rolę aktorów wcielili się uczniowie szkoły. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przygotowane przedstawienie, a na koniec każde dziecko mogło przeskoczyć przez skórę.

Czytaj więcej: Skok przez skórę

Światowy Dzień Pluszowego Misia

ela037W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia obchodzony był 24 listopada. Wszyscy przynieśliśmy swoje ukochane misie. Poznaliśmy  historię powstania pluszowego misia, opowiadaliśmy o swoich misiach i robiliśmy misia z papieru.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wycieczka do fabryki bombek

20171113 101257Dnia 13.11.2017r. nasza grupa pojechała na wycieczkę do Fabryki Bombek w Złotoryi.  Dzieci miały możliwość  poznania  procesu robienia bombek. Przedszkolaki  z zainteresowaniem słuchały pani, która oprowadzała  po fabryce. Każde dziecko otrzymało trzy  bombki, które samodzielnie ozdobiło. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów.

Czytaj więcej: Wycieczka do fabryki bombek

Hokus pokus – z magią na wesoło!

ela0KopiaDnia 9.11.2017r. do naszego przedszkola zawitał magik. Oglądaliśmy ciekawe sztuczki, a nawet pomagaliśmy czarować. Było wspaniale!

 

 

 

Czytaj więcej: Hokus pokus – z magią na wesoło!

Szalone drzewo

046Nasza grupa , po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach plastycznych w MDK. Tym razem tworzyliśmy szalone drzewa.  Wykonywaliśmy je pastelami i farbami. Nasze dzieła podziwiać mogli wszyscy w przedszkolu, gdzie była wystawa naszych prac.

Czytaj więcej: Szalone drzewo