O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 8

Skok przez skórę

20171127 091448Dnia 27 listopada nasza grupa udała się do Zespołu Szkół Nr 1 w Lubinie gdzie miała możliwość obejrzenia obyczaju górniczego ilustrującego zwyczaj przyjmowania młodych w poczet braci górniczej "Skok przez skórę". W rolę aktorów wcielili się uczniowie szkoły. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przygotowane przedstawienie, a na koniec każde dziecko mogło przeskoczyć przez skórę.

Czytaj więcej: Skok przez skórę

Światowy Dzień Pluszowego Misia

ela037W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia obchodzony był 24 listopada. Wszyscy przynieśliśmy swoje ukochane misie. Poznaliśmy  historię powstania pluszowego misia, opowiadaliśmy o swoich misiach i robiliśmy misia z papieru.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wycieczka do fabryki bombek

20171113 101257Dnia 13.11.2017r. nasza grupa pojechała na wycieczkę do Fabryki Bombek w Złotoryi.  Dzieci miały możliwość  poznania  procesu robienia bombek. Przedszkolaki  z zainteresowaniem słuchały pani, która oprowadzała  po fabryce. Każde dziecko otrzymało trzy  bombki, które samodzielnie ozdobiło. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów.

Czytaj więcej: Wycieczka do fabryki bombek

Hokus pokus – z magią na wesoło!

ela0KopiaDnia 9.11.2017r. do naszego przedszkola zawitał magik. Oglądaliśmy ciekawe sztuczki, a nawet pomagaliśmy czarować. Było wspaniale!

 

 

 

Czytaj więcej: Hokus pokus – z magią na wesoło!

Szalone drzewo

046Nasza grupa , po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach plastycznych w MDK. Tym razem tworzyliśmy szalone drzewa.  Wykonywaliśmy je pastelami i farbami. Nasze dzieła podziwiać mogli wszyscy w przedszkolu, gdzie była wystawa naszych prac.

Czytaj więcej: Szalone drzewo

Lekcja biblioteczna

20171027 123116Dnia 27.10.2017r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Miejską Biblioteką Publiczną Filia nr 4. Po wysłuchaniu  fragmentu książki Luisa Sepulveda "Historia ślimaka, który odkrył znaczenie powolności" dzieci wykonały prace plastyczne- ślimaka oraz gąsienice na liściu. Dzieci były bardzo zadowolone i z zaangażowaniem wykonywały swoje prace.

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna

Pola Nadziei - sadzimy żonkile

20171004 100738W tym roku nasze przedszkole włączyło się w akcję edukacyjno-charytatywną organizowaną przez hospicja „Pola Nadziei”. Ma ona na celu między innymi pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną . W październiku dzieci z naszego przedszkola zasadziły cebulki żonkili – kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby. Akcję kontynuować będziemy wiosną.

Czytaj więcej: Pola Nadziei - sadzimy żonkile

Grzybobranie

20171003 101128W dniu 3 października udaliśmy się do Parku Wrocławskiego na zajęcia pt. „Grzybobranie” zorganizowane przez Centrum Edukacji Przyrodniczej. Podczas zajęć poznaliśmy budowę grzyba oraz dowiedzieliśmy się czy grzyby zawsze noszą kapelusze i czy można je spotkać także poza lasem. 

Czytaj więcej: Grzybobranie

Sprzątanie świata

20170929 123801Dnia 29.09.2017r. nasza grupa uczestniczyła w akcji Sprzątanie Świata. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Segregujemy odpady z Miedzikiem

20170927 09453127 września wszystkie dzieci z naszej grupy uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez MPWiK. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo segregować odpady i jakie ma to znaczenie dla środowiska. Pomógł nam w tym Miedzik, bohater filmu, który obejrzeliśmy.

Czytaj więcej: Segregujemy odpady z Miedzikiem

Dzień kropki

tel24315 września nasza grupa obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Wszystkie dzieci chętnie wykonały prace plastyczne, w których rolę główną pełniła kropka. Następnie z pomocą pani wykonaliśmy album z naszych prac i zaprezentowaliśmy go naszym rodzicom.

Czytaj więcej: Dzień kropki

Warsztaty plastyczne

tel235Ósmego września, pierwszy raz w tym roku wybraliśmy się na warsztaty plastyczne do MDK. Wykorzystując kolorowe mazaki i farby tworzyliśmy swoje portrety. Było bardzo ciekawe, a autoportrety wyszły wspaniale. 

 

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne