O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 9

Obchodzimy urodziny w naszej grupie

empty

Urodziny to magiczny i wyczekiwany przez każde dziecko dzień. Aby ten dzień był niezapomniany i wyjątkowy organizujemy dla każdego dziecka z grupy przyjęcie urodzinowe. Składamy życzenia, śpiewamy tradycyjne "Sto, lat" bawimy się wspólnie przy wesołych piosenkach dla dzieci, zjadamy słodkości przyniesione przez dziecko obchodzące urodziny. Wszyscy jubilaci otrzymują drobne prezenty urodzinowe. (Czytaj dalej i zobacz aktualne zdjęcia z urodzin.)

 

Czytaj więcej: Obchodzimy urodziny w naszej grupie

Andrzejki

20171130 100200Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. W przedostatni dzień listopada, w przeddzień Andrzeja wszystkie panny chciały się dowiedzieć o swoim losie. Nasza grupa 30.11.2017r. wspólnie z pozostałymi grupami wzięła udział w zabawie andrzejkowej.

Czytaj więcej: Andrzejki

Wycieczka do fabryki bombek

20171121 100647W dniu 29.11.2017r. dzieci z grupy IX i X odwiedziły fabrykę bombek w Złotoryi. Na miejscu przywitała nas Pani przewodnik, która oprowadzała nas po fabryce. Po wysłuchaniu historii powstania fabryki ozdób choinkowych rozpoczęliśmy zwiedzanie fabryki. Mieliśmy okazję zapoznać się z metodą produkcji bombek: wydmuchiwania, malowania, zdobienia i pakowania. Dzieci z zachwytem podziwiały wykonywane w fabryce ozdoby choinkowe. Po powrocie wszystkie dzieci mogły własnoręcznie wykonać zdobienie bombki zakupionej przez panie z grupy.

Czytaj więcej: Wycieczka do fabryki bombek

Zajęcia w bibliotece

20171116 111534W dniu 16.11.2017r. Dzieci z grupy IX odwiedziły Miejską Bibliotekę. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę oraz zaproponowała dzieciom skonstruowanie gry logicznej. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zadawały Paniom mnóstwo pytań związanych z książkami, czasopismami.

 

Czytaj więcej: Zajęcia w bibliotece

Szkolenie z Nordic Walking

20171113 103521Nordic walking to połączenie tradycyjnego marszu z techniką jazdy na nartach biegowych. Sport na pierwszy rzut oka wygląda niewinnie i prosto, ale żeby nie zrobić sobie szkody, trzeba poznać technikę chodzenia z kijkami. W dniu 13.11.2017 r. mieliśmy okazję zapoznania się z prawidłową techniką  Nordic walking, dzięki Panu Bogdanowi i Pani Mari. Dzieci miło spędziły czas w towarzystwie trenerów zapoznając się z nową dla nich dyscypliną sportu.

Czytaj więcej: Szkolenie z Nordic Walking

Spotkanie z iluzjonistą

20171109 101934W dniu 9 listopada odwiedził nas Iluzjonista. Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem występu, niektóre z nich brały czynny udział w występie. Iluzjonista oczarował swoich widzów niezwykłymi i niewytłumaczalnymi trikami, ale także zbudował atmosferę pełną tajemnicy i prawdziwej magii. Każdy po występie jeszcze długo zachodził w głowę nad tym, jak niemożliwe stało się możliwe.

Czytaj więcej: Spotkanie z iluzjonistą

Dzień Wolontariatu

20171016 095357W Dniu Wolontariatu 16.10.2017r. zostaliśmy zaproszeni do marketu Auchan. Pomagaliśmy sprzedawać jabłka. Dzieci wykonały również kolorowanki związane z jabłkiem. Bardzo miłe Panie przygotowały dla nas poczęstunek jabłka i soki jabłkowe. Na koniec dzieci zostały obdarowane lizakami i balonami. Dzieki tej akcji nasze przedszkole dostało od Auchan jabłka. Dzięki temu dzieci mogły się przekonać, że warto pomagać, a nasza pomoc została nagrodzona.

Czytaj więcej: Dzień Wolontariatu

Koncert muzyczny

20171006 101417W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu cykl spotkań muzycznych, dzięki którym dzieci będą mogły przenieść się do krainy muzyki. Mówi się, że muzyka jest wszędzie, że kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Warto dodać, iż właśnie poprzez muzykę i ruch wprowadzamy dzieci w świat sztuki rozwijając jednocześnie jego sferę motoryczną, poczucie rytmu, ruch, improwizację oraz inne elementy muzyki: tempo, dynamika, metrum. To przecież zabawa ruchowa i muzyczna stanowi jedną z podstawowych form aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Wspólny śpiew, gra na instrumentach, zabawy ze śpiewem i tańce rozwijają poczucie wspólnoty oraz umożliwiają tworzenie podstawowych więzi społecznych. Zajęcia muzyczne, natomiast, pozwalają odkryć temperament i osobowość dziecka.

Pierwszy koncert, który odbył się 06.10.2017 roku wprowadził dzieci do świata muzyki granej na gitarach. Przedszkolaki, w tym dniu miały możliwość posłuchania na żywo jak brzmią dźwięki gitary klasycznej, elektrycznej i basowej oraz wysłuchania kilku utworów z różnych stron świata w wykonaniu bardzo zdolnych muzyków.

Czytaj więcej: Koncert muzyczny

Pola Nadziei - sadzimy żonkile

IMG 20171004 101216Nasze przedszkole po raz pierwszy włączyło się w akcję „Pola Nadziei", której celem jest propagowanie wśród dorosłych i dzieci postaw otwartych na drugiego człowieka, zwłaszcza człowieka cierpiącego. W dniu 4 października 2017 r. dzieci z naszego przedszkola  wraz z wychowawcami posadziły przed wejściem do przedszkola przy ul. Sowiej   cebulki żonkili, które są symbolem akcji.

Czytaj więcej: Pola Nadziei - sadzimy żonkile

Sprzątanie świata

20170929 120050"Sprzątanie świata" to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez w Publicznym Przedszkolu nr 14 w Lubinie. W dniu 29.09.2017 r. dzieci z IX  grupy wybrały się na pobliski teren zielony w celu posprzątania go z nieczystości pozostawionych przez innych ludzi. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy dbać o czystość naszej planety. Dzieci były bardzo zaangażowane w sprzątanie naszej okolicy.  Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a dzieci miały czas na wspólną zabawę na naszym czystym terenie zielonym.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Konkurs "Regulamin naszej szatni i placu zabaw"

20171005 104515We wrześniu w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs rodzinny  „Regulamin naszej szatni i placu zabaw” z naszej grupy w konkursie udział wzięło troje dzieci: Zuzia (II miejsce), Bartuś (III miejsce), Wiktoria (IV miejsce). Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do udziału w następnych konkursach przedszkolnych.