Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Grupa 9

Międzynarodowy Dzień Kropki

Opublikowano: piątek, 18, wrzesień 2020

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Czytaj więcej...

Wycieczka na skrzyżowanie

Opublikowano: piątek, 18, wrzesień 2020

W ramach omawianej tematyki kompleksowej dotyczącej bezpieczeństwa na drogach, przedszkolaki z naszej grupy wybrały się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie. Wcześniej omówiliśmy sobie zasady ruchu drogowego oraz sposoby przechodzenia przez ulicę. Poznaliśmy rodzaje znaków drogowych oraz zapoznaliśmy się z ich wyglądem.

Czytaj więcej...

Układamy obrazki z figur geometrycznych

Opublikowano: piątek, 18, wrzesień 2020

Każde dziecko lubi wszelkiego rodzaju układanki i budowle z klocków. Dziś poznawaliśmy figury geometryczne przy okazji układania konkretnych obrazków.

Czytaj więcej...

Znamy zasady panujace w przedszkolu

Opublikowano: piątek, 18, wrzesień 2020

Tak jak co roku przedszkolaki zapoznają sie z kodeksem grupowym, który jest przestrzegany przez wszystkie dzieci. Na dowód zapoznania się z kodeksem przedszkolaki odbijają swoja raczkę pomalowaną farbą na kartce z bloku. Jest nauka ale również sporo zabawy i radości przy malowaniu rączki:)

Czytaj więcej...