O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 9

Obchodzimy urodziny w naszej grupie

empty

Urodziny to magiczny i wyczekiwany przez każde dziecko dzień. Aby ten dzień był niezapomniany i wyjątkowy organizujemy dla każdego dziecka z grupy przyjęcie urodzinowe. Składamy życzenia, śpiewamy tradycyjne "Sto, lat" bawimy się wspólnie przy wesołych piosenkach dla dzieci, zjadamy słodkości przyniesione przez dziecko obchodzące urodziny. Wszyscy jubilaci otrzymują drobne prezenty urodzinowe. (Czytaj dalej i zobacz aktualne zdjęcia z urodzin.)

 

Czytaj więcej: Obchodzimy urodziny w naszej grupie

Koncert muzyczny

20171006 101417W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu cykl spotkań muzycznych, dzięki którym dzieci będą mogły przenieść się do krainy muzyki. Mówi się, że muzyka jest wszędzie, że kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Warto dodać, iż właśnie poprzez muzykę i ruch wprowadzamy dzieci w świat sztuki rozwijając jednocześnie jego sferę motoryczną, poczucie rytmu, ruch, improwizację oraz inne elementy muzyki: tempo, dynamika, metrum. To przecież zabawa ruchowa i muzyczna stanowi jedną z podstawowych form aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Wspólny śpiew, gra na instrumentach, zabawy ze śpiewem i tańce rozwijają poczucie wspólnoty oraz umożliwiają tworzenie podstawowych więzi społecznych. Zajęcia muzyczne, natomiast, pozwalają odkryć temperament i osobowość dziecka.

Pierwszy koncert, który odbył się 06.10.2017 roku wprowadził dzieci do świata muzyki granej na gitarach. Przedszkolaki, w tym dniu miały możliwość posłuchania na żywo jak brzmią dźwięki gitary klasycznej, elektrycznej i basowej oraz wysłuchania kilku utworów z różnych stron świata w wykonaniu bardzo zdolnych muzyków.

Czytaj więcej: Koncert muzyczny

Pola Nadziei - sadzimy żonkile

IMG 20171004 101216Nasze przedszkole po raz pierwszy włączyło się w akcję „Pola Nadziei", której celem jest propagowanie wśród dorosłych i dzieci postaw otwartych na drugiego człowieka, zwłaszcza człowieka cierpiącego. W dniu 4 października 2017 r. dzieci z naszego przedszkola  wraz z wychowawcami posadziły przed wejściem do przedszkola przy ul. Sowiej   cebulki żonkili, które są symbolem akcji.

Czytaj więcej: Pola Nadziei - sadzimy żonkile

Sprzątanie świata

20170929 120050"Sprzątanie świata" to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez w Publicznym Przedszkolu nr 14 w Lubinie. W dniu 29.09.2017 r. dzieci z IX  grupy wybrały się na pobliski teren zielony w celu posprzątania go z nieczystości pozostawionych przez innych ludzi. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy dbać o czystość naszej planety. Dzieci były bardzo zaangażowane w sprzątanie naszej okolicy.  Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a dzieci miały czas na wspólną zabawę na naszym czystym terenie zielonym.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Konkurs "Regulamin naszej szatni i placu zabaw"

20171005 104515We wrześniu w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs rodzinny  „Regulamin naszej szatni i placu zabaw” z naszej grupy w konkursie udział wzięło troje dzieci: Zuzia (II miejsce), Bartuś (III miejsce), Wiktoria (IV miejsce). Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do udziału w następnych konkursach przedszkolnych.