Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Wydarzenia 2014/2015

Grupa 8 - Warsztaty ceramiczne w MDK-u

Opublikowano: sobota, 28, marzec 2015

Zajęcia ceramiczne mają na celu wszechstronny rozwój twórczej osobowości dziecka. Zdobywanie podstawowych umiejętności, technik ceramicznych, poznanie reżimu technologicznego ceramiki. Zajęcia w pracowni ceramicznej rozwijają myślenie abstrakcyjne, ćwiczą i udoskonalają umiejętności manualne, dają możliwość różnorodnych technik ceramicznych. Nasza grupa brała w roku szkolnym 2014/2015 udział w trzech zajęciach ceramicznych. Dzieci wykonały dwie formy płaskie w glinie drzewa, anioły oraz jedną formę przestrzenną baranki.

Czytaj więcej...

Grupa 8 - w „Fabryce Czekolady”

Opublikowano: sobota, 28, marzec 2015

Dnia 03 lutego 2015 roku wybraliśmy się do Cuprum Arena na warsztaty edukacyjne inspirowane Fabryką Czekolady Willy’ego Wonki. Wielka Fabryka Czekolady rodem ze znanego filmu Tima Burtona zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Efektowna budowla przyozdobiona smakowitymi dekoracjami, pobudziła zmysły - dotyku, węchu, wzroku, smaku. Dzieci przebrane w fartuszki, czepki i foliowe rękawiczki krok po kroku tworzyły od podstaw własne czekoladki, wykorzystując specjalną taśmę produkcyjną. Najwspanialszą częścią warsztatów była oczywiście degustacja własnoręcznie wykonanych czekoladek przyozdobionych w różnorodne kolorowe posypki. Takie warsztaty zdaniem dzieci mogłyby być codziennie. :)

Czytaj więcej...

Grupa 8 - Dzień babci i dziadka

Opublikowano: sobota, 28, marzec 2015

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości. W grupie VIII obchodziliśmy te dni 15 stycznia 2015 roku. Na ten dzień dzieci przygotowały przedstawienie Kolęda 2014 oraz wiersze i piosenki z okazji ich święta. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Na koniec dzieci wręczyły swoim Dziadkom laurki i prezenty własnoręcznie zrobione. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Czytaj więcej...

Grupa 8 - Wycieczka do kopalni szyb Wschodni „Bolesław”

Opublikowano: sobota, 28, marzec 2015

W związku z obchodami Dnia Górnika dzieci z grup VI, VII i VIII uczestniczyły 14.01.2015 roku w wycieczce na kopalnię. Przedszkolaki zwiedzały ZG Lubin Wschodni Szyb „BOLESŁAW”. Na szybie wschodnim zwiedzały Muzeum Ziemi Lubińskiej im. Jana Wyżykowskiego.   Tam zobaczyli między innymi wagonik z miliardową toną urobku, wydobytą we wrześniu 2010 roku oraz wiele pamiątkowych zdjęć i przedmiotów z pierwszych lat działalności kopalni.Największą atrakcją był pobyt w komorze solnej oraz sztolni – dzięki, której mogły zobaczyć jak wygląda kopalnia. Zobaczyły łaźnię, lampownię, obejrzały aparaty tlenowe oraz zaplecze kuchenne. Dzieci zobaczyły figurę Świętej Barbary - patronki górników. Na koniec podziękowały górnikom oprowadzającym nas po kopani wręczając własnoręcznie wykonane laurki

Czytaj więcej...

Grupa 8 - Mikołajki

Opublikowano: sobota, 28, marzec 2015

5 grudnia 2014 roku grugy VI, VII i naszą VIII odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja. Miło spędzony czas uświetniły wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki. Po wspólnym śpiewaniu wszystkie grupy otrzymały od miłego gościa wielkie worki z prezentami. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.

Czytaj więcej...

Grupa 8 - Wycieczka do fabryki bombek w Złotoryi

Opublikowano: sobota, 28, marzec 2015

W dniu 29.10.2014 roku dzieci z grupy VIII odwiedziły fabrykę bombek w Złotoryi. Na miejscu przywitała nas Pani przewodnik, która zaprosiła nas na warsztaty zdobienia ozdób choinkowych, a następnie zwiedzania fabryki. Wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach zdobienia bombek. Samodzielnie wykonane bombki zabraliśmy do przedszkola. Po warsztatach wysłuchaliśmy historii powstania fabryki ozdób choinkowych. Podczas zwiedzania fabryki mieliśmy okazję zapoznać się z metodą produkcji bombek: wydmuchiwania, malowania, zdobienia i pakowania. Dzieci z zachwytem podziwiały wykonywane w fabryce ozdoby choinkowe. Po powrocie wszystkie dzieci mogły pochwalić się swoimi własnoręcznie wykonanymi ozdobami, które zabrały do domu.

Czytaj więcej...