O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Sukces w konkursie "Uczę się bezpiecznie żyć"

20170308 1121048 marca 2017 r. przedstawiciele grupy VI wzięli udział w legnickim półfinale konkursu Uczę się bezpiecznie żyć pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pani Agaty Konrnauser-Dudy. Była to już XIII edycja konkursu, ale nasza placówka po raz pierwszy w nim uczestniczyła. Miło nam poinformować, że drużyna naszego przedszkola zajęła III MIEJSCE w kategorii "roczne przygotowanie przedszkolne".

 Drużyna w składzie: Martyśka, Agatka oraz Filip wykazała się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie szereko pojętego bezpieczeństwa. Zadaniem dzieci było rozwiązywanie praktycznych problemów zainscenizowanych na stacjach konkursowych. Dzieci musiały m.in. opatrzeć rannego chłopca, pomóc krztuszącej się dziewczynce, odpowiednio zachować się w sytuacji zagrożenia atakiem psa oraz poradzić sobie podczas zagubienia się w lesie. Ponadto musiały odpowiadać na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego i zasad zachowania się w lesie. Oceniani byli przez ekspertów w swoich dziedzinach: policjantów, ratowników medycznych oraz strażaków. Za zajęcie III miejsca dzieci otrzymały wspaniałe nagrody rzeczowe, puchar, medale oraz dyplomy. W maju odbędzie się wielki finał konkursu we Wrocławiu. Koniecznie trzymajcie za nas mocno kciuki:)