O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 14 mieszczące się przy ul. Sokolej 44 jest jednym z trzynastu publicznych przedszkoli w mieście i jednym z pięciu usytuowanych na osiedlu "Przylesie.

Programy nauczania

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego wykorzystujemy metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne.

Nasza misja

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju.

Grupa 4 - Wycieczka do osady danieli

20170530 10270230 maja dzieci z naszej grupy pojechały na wycieczkę autokarową do „Osady Danieli” - gospodarstwa agroturystycznego. Przedszkolaki poznały różne zwierzęta zamieszkujące „Osadę”: kaczki, indyki, kury, gęsi, bażanty, nutrie ,daniele, owce, kuce, osła etc. Największą atrakcją dla dzieci był przejazd traktorem z przyczepą oraz karmienie baranów, owiec i danieli. Dzieci bawiły się na świeżym powietrzu - skakały na kolorowych dmuchańcach, trampolinie, bawiły się na placu zabaw. Przedszkolaki jadły smażoną kiełbaskę; nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Pod koniec wycieczki dzieci tańczyły i bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki.